Świetlica

Rok szkolny 2020/2021

Informacja dla Rodziców dotycząca zasad przyznawania obiadów przez MOPS


Regulamin korzystania z obiadów 2020-2021


⇒ swietlica– oświadczenie rodzica –


W dniu 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody. W ramach akcji uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonali kropelki wody i przedstawiali sposoby na jej oszczędzanie.♨💦🚿

Zapraszam do obejrzenia filmu.
Opracowała Agnieszka Pasternak

Trzymaj formę”
Za nami tydzień pod hasłem: „Trzymaj formę” . Z tej okazji, wychowankowie naszej świetlicy, wzięli udział w dyskusji na temat wpływu odpowiedniej diety oraz ruchu na świeżym powietrzu, na nasze zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. W związku z akcją  „Trzymaj formę”  zaprosiliśmy do nas znakomitego gościa, Panią Renatę Litwinowicz, która otworzyła przed nami drzwi do świata zumby. Pani Renata pokazała nam jak dużą rolę odgrywa w naszym życiu ruch, muzyka i taniec. Uświadomiła nam ile przyjemności może dostarczyć wspólna zabawa i jak kojący wpływ ma na nasze samopoczucie, a zatem i zdrowie.  Na koniec poczęstowała nas zdrową przekąską , przypominając jak ważne jest to, aby zadbać o zdrowy posiłek, zwłaszcza po wysiłku fizycznym.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć na dowód fantastycznej zabawy.

Elżbieta Szulc


24 lutego w naszej szkole rozpoczeliśmy akcję pod nazwą „Trzymaj formę”, dotyczy ona tygodnia zdrowego trybu życia, profilaktyki otyłości i nadwagi wśród młodzieży poprzez propagowanie aktywności fizycznej i racjonalizowanie diety.

W trakcie zajęć świetlicowych został przeprowadzony konkurs z wiedzy na temat zdrowego stylu życia, a także różne quizy i gry interaktywne.
Uczniowie wykazali się imponującą wiedzą na temat zdrowia, wielu z nich aktywnie spędza czas poza szkołą, a ich posiłki w większości składają się z owoców i warzyw.
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć nadesłanych przez naszych uczniów.🍒🍅🍆🍓🍇🍍🍐🍏🍎🍉🍊🍒🍓🏃🚴
Opracowała Agnieszka Pasternak, Joanna Chaber.

W środę 24 lutego gościliśmy na naszej świetlicy Panią Urszulę Baniak – naszą szkolną bibliotekarkę. Pani Ula przygotowała dla dzieci konkurs ze znajomości baśniowej klasyki. Nasi uczniowie rozwiązywali zagadki, rozpoznawali bajki po odczytywanych fragmentach , wymieniali ich głównych bohaterów. Po podsumowaniu wyników okazało się, że największą znajomością baśni wykazali się: Blanka Pasternak 1e, Patryk Zdziobło 2b, Michał Leocho 2b, Marta Wicik 1a, Lena Stefankowska 1c, Jakub Kuśmierkowski 1e, Gabriel Grefling 1d

Organizatorzy: Agnieszka Pasternak, Joanna ChaberRozstrzygnięcie konkursu walentynkowego.
Bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie na „Najpiękniejszą ozdobę walentynkową „, bowiem do rąk organizatorów wpłynęło aż 25 prac. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką ozdób walentynkowych, wykorzystując własną pomysłowość i zmysł artystyczny.

Osoby nagrodzone to:
Miejsce 1
Zuzanna Kukiełka
Maja Woźna
Miejsce 2
Aleksandra Nagadowska
Maria Szczerba
Klaudia Napiórska
Miejsce 3
Alan Skibiński
Lila Opoka
Amelia Ratajczyk
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach świetlicowych.
Organizatorzy: Agnieszka Pasternak, Joanna Chaber

Jak co roku z okazji Walentynek, wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali pocztę walentynkową. Uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie.  Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły i nauczycieli.

Z okazji święta zakochanych,  zorganizowany został konkurs na najpiękniej udekorowaną „Ozdobę walentynkową”.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.
Opracowała: Agnieszka Pasternak, Joanna Chaber.

W piątek 05.02.2021r. odbyła się zabawa karnawałowa dla naszych uczniów. Tego dnia nasza świetlica zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, motyli, strażaków innych barwnych postaci z bajek. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną  oraz obowiązujący reżim sanitarny Bal Karnawałowy odbył się w grupach, każda klasa bawiła się oddzielnie. Przy dźwiękach skocznej muzyki dzieci mogły pobawić się i potańczyć. Atrakcją były również gry i konkursy, w których uczniowie chętnie brali udział.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

(47) Bal Karnawałowy Jedyneczka Kołobrzeg – YouTube


W środę 10 lutego 2021r. gościliśmy  na naszej świetlicy panią pielęgniarkę, która przeprowadziła z dziećmi zajęcia na temat higieny jamy ustnej oraz prawidłowego mycia zębów. 

Dzieci dowiedziały się jak powstaje próchnica, że należy  myć zęby  po każdym posiłku zwłaszcza rano i przed spaniem.
Pani pielęgniarka mówiła o leczeniu zębów mlecznych, zachęcała do częstszych wizyt u stomatologa. Okazało się, że nasi uczniowie już odwiedzali gabinet dentystyczny. Dzielili się swoimi doświadczeniami, chwalili się kolorem plomb i różnymi nagrodami za bycie dzielnym pacjentem.
Pani pielęgniarka uczyła również dzieci, jak prawidłowo szczotkować zęby.
Na koniec naszych zajęć, każde dziecko otrzymało zeszyt edukacyjny „Ja i moje zęby”.
Organizacja zajęć: Agnieszka Pasternak, Joanna Chaber
(34) Higiena jamy ustnej oraz prawidłowego mycia zębów – zajęcia na świetlicy z Panią pielęgniarką. – YouTube


8 luty 2021r.

Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego ,,Najpiękniejsza maska karnawałowa „. 
Miejsce
1. Klaudia Napiórska 1d
2. Aleksandra Jasińska 1b
3. Maja Woźna 1b
Osoby wyróżnione
Jan Romanowski 1a
Mira Rychel 1a
W konkursie wzięło udział 20 uczniów, którzy wykazali się pomysłowością i kreatywnością . Wręczenie nagród odbyło się 8 lutego. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom biorącym udział w konkursie.
Wychowawcy świetlicy szkolnej: Agnieszka Pasternak, Joanna Chaber, Elżbieta Szulc.


Zajęcia na świetlicy

Na naszej szkolnej świetlicy spędzamy czas bardzo różnorodnie i można powiedzieć, że chyba nigdy się nie nudzimy. Ostatnio czytaliśmy wiersze naszego polskiego wieszcza Juliana Tuwima, a ponieważ większości są one znane, dzieci dosłownie wyrwały mi książkę z ręki i same zaczęły czytać. Co możecie podziwiać na zdjęciach poniżej. Brawo drugoklasiści.

Na zajęciach na świetlicy szkolnej lubimy też bawić się językiem angielskim. Ostatnio przypominaliśmy sobie angielskie nazwy części ciała i przyklejaliśmy plasterki na nasze nosy, ręce, stopy i brzuchy. Układaliśmy też zdania z wyrazowych puzzli, jednocześnie ćwicząc czytanie globalne w języku angielskim. Zabawa była świetna.

Opracowała Elżbieta Szulc


Na naszej szkolnej świetlicy spędzamy czas bardzo różnorodnie i można powiedzieć, że chyba nigdy się nie nudzimy. Ostatnio czytaliśmy wiersze naszego polskiego wieszcza Juliana Tuwima, a ponieważ większości są one znane, dzieci dosłownie wyrwały mi książkę z ręki i same zaczęły czytać. Co możecie podziwiać na zdjęciach poniżej. Brawo drugoklasiści.

Na zajęciach na świetlicy szkolnej lubimy też bawić się językiem angielskim. Ostatnio przypominaliśmy sobie angielskie nazwy części ciała i przyklejaliśmy plasterki na nasze nosy, ręce, stopy i brzuchy. Układaliśmy też zdania z wyrazowych puzzli, jednocześnie ćwicząc czytanie globalne w języku angielskim. Zabawa była świetna.

Opracowała Elżbieta Szulc

W tym roku, na świetlicy obchodzimy jubileusz 75-lecia szkoły . Z tej okazji nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali swoje prace pt. ,,Tak widzę moją szkołę!”.Rok szkolny 2019/2020

W grudniu w świetlicy szkolnej z okazji zbliżających się Świąt odbył się konkurs plastyczny „Napiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”. Wszystkie prace były bardzo pięknie wykonane.
Dziękujemy dzieciom i zapraszamy do udziału w dalszych konkursach. Laureaci:
1 miejsce:
– Liliana Szyroczyńska 2B – Jan Musiał 1C
2 miejsce:
– Maja Zgorzałek 2A – Ola Kaczmarek 1D
3 miejsce:
– Natalia Orylska 1D – Wiktoria Pietrzak 1D
Wyróżnienie:
– Hanna Otrębska 1A
opracowała: Natalia ŻachŚwiąteczny nastrój w świetlicy. 

Święta Bożego Narodzenia to chyba najpiękniejsze święta w roku. Magiczny nastrój tych wyjątkowych świąt wkradł się do świetlicy szkolnej już z początkiem grudnia. Dzieci uczęszczające do świetlicy zadbały aby miejsce, w którym się bawią i odpoczywają było pełne uroku. Nasza sala świetlicowa i hol przy świetlicy tonie w przeróżnych dekoracjach i ozdobach świątecznych. Uczniowie mnóstwo czasu spędzili na wykonywaniu prac o tematyce świątecznej. Kalendarze, łańcuchy, choinki, aniołki, bombki i inne ozdoby – oto kilka pomysłów, jak miło przebiegały popołudnia w naszej świetlicy. Najważniejszym elementem dla uczniów było również ubieranie choinki w przeróżne i kolorowe ozdoby. Odbywały się także konkursy świąteczne np., na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową oraz na najdłuższy łańcuch bożonarodzeniowy. Był to bardzo pracowity, ale też przyjemny i miły czas spędzony na świetlicy. A oto efekty naszych niektórych poczynań…

Opracowała: Joanna Chaber


W listopadzie z okazji DNIA PLUSZOWEGO MISIA odbył się w świetlicy konkurs plastyczno- techniczny „Ja i mój ulubiony miś”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci literaturą o misiach, zachęcenie do wypożyczenia i przeczytania książek oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami, wyklejanka, malowanka, prace przestrzenne itp. Piękne prace wykonane przez uczniów zostały wywieszone przed świetlicą gdzie stanowiły wspaniałą dekorację. Laureaci konkursu:
1 miejsce:
– LenaGibas2B – OskarBirak2B
2 miejsce:
– AniaSzczerba2A – OlaKaczmarek1D
3 miejsce:
– OlaChuderska3A
– IgorRomanowski3A
Wyróżnienie:
– MaciejAugustowski2B – OrylskiDamian1D
opracowała: Natalia Żach


W październiku w świetlicy szkolnej z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się konkurs plastyczny „Portret nauczyciela” Uczniowie klas 1-3 wykonali przepiękne prace przedstawiające portrety nauczycieli. Wszystkie prace zostały przedstawione na ścianie przed świetlicą, by każdy miał możliwość zapoznania się z niezwykłym talentem naszych dzieci.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
1 Miejsce
Eryk Łoboda kl. I B, Igor Romanowski kl. III B.
2 Miejsce
Oliwier Banasiak kl. I D, Iwo Gładysz kl. I D.
3 Miejsce
Klaudia Banasiak kl. I D, Zuzanna Markiewicz kl. I D, Kacper Fir kl. III B.
Wyróżnienia:
Liliana Szyroczyńska kl. II B, Lena Kulczycka kl. I B, Tomasz Grzesik kl. I C,
Wiktoria Pietrzak kl. I D.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
N. ŻACHŚwięto Niepodległości w świetlicy.

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej postanowiliśmy w naszej świetlicy uczcić Święto Niepodległości poprzez różnorodne formy zajęć. Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonywali flagi i godła Polski. Dzieci wykonały również kotyliony, którymi przyozdobiono salę świetlicową. Prace plastyczne dzieci posłużyły do wykonania gazetek okolicznościowych.

J. Chaber


W szkolnej świetlicy w listopadzie odbył się konkurs plastyczny „ Talerz pełen zdrowia”. Konkurs cieszył się dużą popularnością. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej, zwrócenie uwagi na potrzebę zdrowego odżywiania oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Prace były bardzo różnorodne, wykonane wieloma technikami. Dziękujemy za udział. Gratulujemy 🙂
Laureaci:
1 miejsce:
– Natalia Nyc 2B
– Oskar Birak 2B
2 miejsce:
– Ola Kaczmarek 1D
3 miejsce:
– Michał Leocho 1B
– Lena Gibas 2B
Wyróżnienie:
– Alan Skibiński 1D
– Lena Kulczycka 1B
– Hanna Otrębska 1A
Opracowała: Natalia Żach


Promocja zdrowej żywności w świetlicy.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dlatego w naszej szkole uczestniczymy w „Zdrowym Śniadaniu”. W dniu 8 listopada 2019 r. uczniowie przebywający na świetlicy, wykonali plakaty zachęcające do prawidłowego odżywiania się. Przygotowywanie plakatów połączyliśmy z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.

J. Chaber Jesień w świetlicy.

We wrześniu i październiku jesień zagościła na dobre, nie tylko w otoczeniu ale również w naszej świetlicy! Początkowo sale rozweselały kolorowe liście i widok jesiennych drzew, a stopniowo dołączały do nich inne prace. Dzieci wykonywały piękne prace plastyczne wykorzystując barwy i skarby jesieni tworząc tym samym cykl zajęć poświęconych tematyce jesiennej.

Pani Jesień w świetlicy szkolnej.

W świetlicy jesień w pełni. Nie brakuje nam pomysłów na jesienne zabawy oraz prace plastyczne. Kolory towarzyszące jesieni staraliśmy się przełożyć na nasze artystyczne dzieła. Zadaniem dzieci było narysowanie Pani Jesieni i ozdobienie jej różnymi kolorowymi liśćmi. Dzięki tym wszystkim wspaniałym pracom nasza świetlica zrobiła się jeszcze bardziej kolorowa.

Opracowanie: J. ChaberRok szkolny 2018/2019

Smaczna i zdrowa sałatka owocowa”

24 maja  uczniowie z klasy 3g (gimnazjum) przeprowadzili  w ramach zajęć świetlicowych  zajęcia  dotyczące zdrowego odżywiania.  Chcąc przekazać uczniom informacje na temat wartości odżywczych owoców oraz opowiedzieć na temat znaczenia owoców w diecie człowieka, a przede wszystkim zachęcić  do zjadania owoców przygotowali na stołówce szkolnej zajęcia kulinarne pt. „ Smaczna i zdrowa sałatka owocowa” .

Sałatka była wyśmienita, a uczniowie zapamiętali, że owoce są nie tylko pyszne ale i bardzo, bardzo zdrowe.


Jestem małym patriotą!

W ramach zajęć świetlicowych najmłodsi uczniowie naszej szkoły z okazji zbliżających się Świąt Narodowych: Konstytucji 3-go maja i Dnia Flagi Państwowej uczestniczyli w bloku zajęć kształtujących postawy patriotyczne. Dzieci poznawały Polskie Symbole Narodowe i ich genezę oglądając i odpowiadając na pytania interaktywnej prezentacji „Polak Mały” opracowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Dzieci wykorzystując różne techniki plastyczne wykonały plakat przedstawiający Polskie Symbole Narodowe oraz uzupełniały i kolorowały otrzymane od nauczyciela kart pracy.

http://pamiec.pl/pa/edukacja/materialy-edukacyjne-i/gry/gra-edukacyjna-polak-ma/14257,Gra-edukacyjna-Polak-Maly.html


Kreatywne zabawy na świetlicy
Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. To bardzo dobry trening dla małych rąk. Zabawy te pomagają pobudzać dziecięcą fantazję, a także rozwijają umiejętność obserwacji i poczucie estetyki. Uwalniają kreatywność i uczą młodego artystę staranności, skupienia i dokładności.
• Judytka z klasy Ia przeprowadziła dla swoich kolegów i koleżanek warsztaty pt „Jak zrobić Minionka z rolki po papierze toaletowym?” Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci i sprawiły im wiele radości.

• Upragniona i wytęskniona wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami – dbamy o estetyczny wystrój naszej sali dostosowany do aktualnej tematyki i pory roku.


Lubimy wspólne zabawy na świetlicy

Zabawa jest, obok nauki, podstawową formą aktywności uczniów. Uczniowie podczas pobytu na świetlicy mają czas na dowolną zabawę zgodnie ze swoimi upodobaniami, które staramy się kształtować, rozmawiając z nimi o ciekawych sposobach spędzania czasu, proponujemy różnorodne zabawy i gry. Zajęcia w świetlicy szkolnej umożliwiają poznawanie i rozwój zainteresowań uczniów. Kształtują umiejętności współżycia i współdziałania w grupie.


Kiermasz Mikołajkowych słodkości

6 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Mikołajkowych słodkości. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na wyposażenie świetlicy najmłodszych uczniów. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za wsparcie i pomoc w organizacji kiermaszu. Bez Państwa, byłoby to niemożliwe! 🙂 Dziękujemy!


„Dzień Pluszowego Misia” na świetlicy szkolnej
24 listopada w świetlicy szkolnej odbył się „Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci przyszły do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Ten dzień to okazja do wspaniałej wspólnej zabawy. Na szkolnym korytarzu powstała piękna „Misiowa” galeria.


Wspólne zabawy na „Magicznym dywanie”
W ramach programu „Jestem Smart” na świetlicy szkolnej odbyły się wspólne zabawy ruchowe, edukacyjne młodszych i starszych uczniów na „Magicznym dywanie” . W trakcie zabawy panowała miła, serdeczna i wesoła atmosfera, a rywalizacji przyświecała zasada „fair play”.


Październik w świetlicy !
Świetlica jest miejscem gdzie dzieci spędzają dużo czasu, dlatego my wychowawcy staramy się zapewnić im jak najlepszą opiekę, organizować ciekawe i różnorodne formy pracy (m.in. prowadzimy zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe i zajęcia sportowe, zabawy relaksacyjne). Korzystamy ze słonecznej pogody i bawimy się na szkolnym boisku. Natomiast kiedy pogoda nam nie sprzyja to wesoło i aktywnie spędzamy czas w świetlicy szkolnej. Nasi uczniowie mają również możliwość pochwalenia się swoimi umiejętnościami wokalnymi oraz aktorskimi podczas zabaw i występów muzycznych.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas I przygotowali na świetlicy szkolnej laurki, które zostały wręczone 13 października nauczycielom i pracownikom szkoły . Uczniowie klas I narysowali także portrety nauczycieli, które zostały wywieszone na tablicy przy wejściu do szkoły „Nauczyciele w oczach dzieci” .


Dnia 06.10.2017 r na zastępstwie w szkolnej świetlicy z klasą 7a odbył się mały turniej szachowy.
Przemysław Kaczmarek


Nasi gimnazjaliści chętnie uczestniczą w zajęciach organizowanych w świetlicy szkolnej. Ostatnio najwięcej radości sprawiają im nowo zakupione gry planszowe. Największą popularnością cieszą się „nowoczesne” Monopoly, Quiz o Polsce czy Battleship. Dużo wesołości wprowadzają też Kalambury, które uczą kreatywnego myślenia, poszerzają słownictwo i budują więzi. Do łask wróciły dawno zapomniane bierki czy Magiczna wieża….


Świetlica naszym drugim domem!!! Uczniowie bardzo chętnie biorą udział we wszystkich zajęciach świetlicowych. Dla wielu z nich świetlica jest miejscem nawiązywania i rozwijania kontaktów koleżeńskich, realizowania swoich pasji i zdolności. Daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że uczniowie czują się ważni i potrzebni w naszej szkole.


W czasie pobytu na świetlicy szkolnej najmłodsi uczniowie „Jedynki” integrują się poprzez wspólną zabawę. Starają się, aby w czasie zabaw panowała atmosfera zgody, wzajemnego szacunku i zrozumienia. Wiedzą, że nie można być złośliwym wobec innych, potrafią wybaczać i przepraszać. Do zabaw wykorzystują różnorodne gry planszowe i stolikowe, zestawy konstrukcyjne, „magiczny dywan” , układanki oraz klocki różnego rodzaju. Bardzo lubią, gdy odwiedzają ich „starsi koledzy” – czytają bajki, układają zagadki, bawią się wspólnie z nimi.
Liczne zabawy integrujące pomogą nam zbudować silną relację, którą pielęgnować będziemy przez następne lata .