Edukacja zdrowotna

MC900430337

Zapraszamy do obejrzenia filmów:
Numery alarmowe:
https://www.szkolenia-bhp24.pl/aktualnosci/film-numery-alarmowe
Krwotok zewnętrzny:
https://www.szkolenia-bhp24.pl/krwotok-online
Osoba nieprzytomna:
https://www.szkolenia-bhp24.pl/aktualnosci/pierwsza-pomoc-osoba-nieprzytomna
Krwotok z nosa:
https://www.szkolenia-bhp24.pl/krwawienie-z-nosa-online
Proste złamanie przedramienia:
https://www.szkolenia-bhp24.pl/zlamanie-reki
Zadławienie:
https://www.szkolenia-bhp24.pl/film-online-zadlawienie
Epilepsja:
https://www.szkolenia-bhp24.pl/epilepsja-online
Epilepsja jest chorobą neurologiczną, na którą cierpi w Polsce ok. 1 % społeczeństwa. Jednym z jej objawów są napady padaczkowe, charakteryzujące się gwałtownymi, niekontrolowanymi drgawkami. Są one wywołane gwałtownymi wyładowaniami bioelektrycznymi w mózgu i powodują jego chwilową dysfunkcję.
„Nagłe zatrzymanie krążenia”:
https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia

https://vimeo.com/130853793


Dzień owoców tropikalnych

17.05.2019r.  uczniowie  naszej  szkoły zorganizowali  „Dzień owoców tropikalnych”.  Akcja jest jednym z wielu przedsięwzięć promujących zdrowy  i aktywny styl życia w ramach realizowanego programu „Żyj zdrowo  mądra głowo!”. Podczas przerw uczniowie częstowali swoich kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły świeżymi, soczystymi owocami. Podczas zajęć na świetlicy młodszych uczniów została przeprowadzona pogadanka na temat OWOCÓW Z CAŁEGO ŚWIATA – ich smaków, wartości  odżywczych i dobroczynnym wpływie  na nasz organizm. Następnie uczniowie wykonali przepiękne owoce tropikalne metodą wydzieranki wykorzystując kolorowy papier. Wystawę prac uczniów i plakaty zachęcające do jedzenia owoców można  podziwiać na szkolnych korytarzach.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym  w organizację  akcji .

Koordynatorzy akcji: Helena Paradowska, Edyta Haponiuk, Aleksandra Lewandowska


Zielona Kraina –  edukacja ze smakiem

25.03.2019r. uczniowie klasy IVa brali udział w warsztatach kulinarno-edukacyjnych Zielona Kraina promujących  zdrowe odżywianie. Warsztaty miały zachęcić dzieci do jedzenia warzyw i owoców. Jest to unikalny i autorski projekt o zasięgu ogólnopolskim, którego zadaniem jest edukacja młodego pokolenia zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia. Projekt powstał z inicjatywy firm Jeronimo Martins Polska i Green Factory Holding. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat potrzeby zdrowego odżywiania, samodzielnie przygotowywali naturalne, zarazem pyszne sałatki, desery, koktajle.

Było smacznie, kolorowo a przede wszystkim  zdrowo…

Szkolny koordynator akcji : Helena Paradowska


Żyj zdrowo  mądra głowo! ”

22.02.2019r.  uczniowie  naszej  szkoły zorganizowali akcję „Zdrowa przekąska”. Akcja jest jednym z wielu przedsięwzięć promujących zdrowy  i aktywny styl życia w ramach realizowanego programu „Żyj zdrowo  mądra głowo! ”. Podczas przerw młodsi uczniowie  częstowali swoich kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły świeżymi, soczystymi owocami i pysznymi zdrowymi wypiekami przygotowanymi przez uczniów klas 8 i 3 gimnazjum. Bardzo dziękujemy za włączenie się w akcję !

Helena Paradowska

Edyta Haponiuk


Co należy jeść, aby być zdrowym? – 21.02.2019

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z pomocą starszych kolegów przygotowali zajęcia dla uczniów klas 0-I pt. Co należy jeść, aby być zdrowym? W zajęciach uczestniczyły dzieciz Przedszkola Miejskiego  nr 6 , Przedszkola Miejskiego  nr 8 oraz uczniowie klas I z naszej szkoły.  Celem zajęć było uświadomienie zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia.

Uczniowie przygotowali dla swoich młodszych kolegów inscenizację bajek –  między innymi „Chory kotek” , „Historia o bocianie”,   „O dzieciach, które nie jadły drugiego śniadania” oraz „O kotku, który nie wiedział, kim jest”. Dzieciom bardzo podobały się  występy. Po ich obejrzeniu bezbłędnie odpowiadały na  pytania związane  z  przedstawieniami, potrafiły także dostrzec problematykę utworów. Podczas zajęć przedszkolaki zostały zapoznane z multimedialną prezentacją „Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie”,  wzięły także udział w interaktywnym quizie „Jakie produkty należy jeść, a jakich unikać?”.  Quiz udowodnił, że dzieci posiadają bardzo dużą wiedzę nt. prawidłowego odżywiania oraz potrafią bezbłędnie wskazać produkty, których należy unikać, gdyż są szkodliwe dla naszego zdrowia. Na zakończenie zajęć wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy  piosenkę  pt.” Witaminki”.  Po zajęciach na  przedszkolaki czekała  niespodzianka, dzieci mogły skosztować zdrowe przekąski, które przygotowali starsi koledzy z naszej szkołyowocowe szaszłyki, ciasta marchewkowe, ciasteczka bakaliowe, świeże owoce. Wszystkie przekąski bardzo smakowały naszym gościom. Spora część dzieci zadeklarowała chęć  zmiany  swoich nawyków żywieniowych i unikania fast foodów.

Informację przygotowała Helena Paradowska


Z okazji Światowego Dnia Jabłka – 28.09.2016r. – przeprowadziliśmy (klasa 2b oraz czterech uczniów klas trzecich), w ramach projektu edukacyjnego Weź  zdrowie w swoje ręce promujemy zdrowy styl życia”, akcję  prozdrowotną pt. „Dzień Jabłka”. Na szkolnym korytarzu wywiesiliśmy ogłoszenia i plakaty informujące  o obchodach tego święta.

Jabłka, są zdrową i smaczną przekąską, mają dobry wpływ na nasze zdrowie, dlatego tego dnia, podczas przerw,  częstowaliśmy społeczność szkolną i pracowników szkoły soczystymi jabłkami, ciastami z jabłkami, sokiem  jabłkowym i świeżo przygotowanym musem  z jabłek. Chcieliśmy uczcić to święto, a także zachęcić wszystkich do  spożywania jabłek w każdej postaci.

Polecane przez nas produkty z jabłek i same jabłka rozeszły się jak „świeże bułeczki”, co oznacza, że wielu uczniów w naszej szkole chętnie zjada zdrowe i smaczne przekąski a nie tylko chipsy.  Nie jeden mógłby zostać „jabłkożercą”.

Jesteśmy dumni, że byliśmy organizatorem „Dnia Jabłka” i pokazaliśmy, że „chipsy czy pączuszka można zamienić na jabłuszka”. 

Myślimy, że podobną akcję należałoby powtórzyć, bo przyjemnie byłoby znowu częstować kolegów i koleżanki ze szkoły czymś zdrowym a przy tym zawrzeć nowe znajomości.

Opiekunem projektu jest  p. Helena Paradowska  i p. Elżbieta Jakimiec. Opracował : Aleksander Ciesielski IIb

 imag0088 imag0083 imag0078 imag0077 imag0068 imag0066 imag0067


Akcja „SZKLANKA MLEKA” przygotowana przez uczniów w ramach projektu edukacyjnego „Weź zdrowie w swoje ręce– promujemy zdrowy styl życia.”

29.01 w naszej szkole odbyła się akcja „Szklanka mleka” – uczniowie podczas przerw częstowali społeczność szkolną mlekiem i jogurtami, a wszystko po to, by w jak najciekawszy sposób zachęcić swoich rówieśników do spożywania mleka i jego przetworów, a także poszerzyć ich wiedzę na temat zawartych w mleku ogromnych wartości odżywczych.

IMAG1237 IMAG1241 IMAG1244 IMAG1248 IMAG1249 IMAG1251

Koordynator akcji : p. Helena Paradowska


IMAG036311 grudnia 2015r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich odbył  się etap rejonowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowana przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kołobrzegu.

Uczniowie naszego gimnazjum w rywalizacji drużynowej (Przemysław Frankiewicz, Marta Kłos, Dominika Pokorska) zajęli I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych,  w rywalizacji indywidualnej Przemysław Frankiewicz zajął II miejsce.

Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez:

  • rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną;
  • prowadzenie edukacji dot. czynników zagrażających zdrowiu oraz sposobów ochrony zdrowia;
  • inspirowanie młodzieży do podejmowania na terenie szkoły lub poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun :Helena Paradowska

ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE !!!

30.11.2015r. w naszej szkole odbyła się akcja „Zdrowe drugie śniadanie” zorganizowana przez uczniów w ramach projektu edukacyjnego „Weź zdrowie w swoje ręce promujemy zdrowy styl życia.”

Uczniowie podczas przerw częstowali społeczność szkolną zdrowymi przekąskami :

  • samodzielnie przygotowanymi kolorowymi kanapkami na pełnoziarnistym pieczywie,
  • domowymi zbożowymi ciasteczkami,
  • owocami – jabłkami, gruszkami, mandarynkami.

Celem akcji było zachęcenie uczniów do spożywania w szkole zdrowego drugiego śniadania .

  IMAG0343 IMAG0344 IMAG0345 IMAG0346 IMAG0347


” TRZYMAJ FORMĘ Z GŁOWĄ”

Przygotowanie:
– każda klasa przygotowuje jeden projekt stroju ekologicznego oraz modela lub modelkę na pokaz mody dnia 1.04.2015
– klasy I a, b, c, d, e, f, g przygotowują plakaty formatu A3, techniką dowolną na temat: „Aktywność fizyczna” (odpowiedzialna pani Elżbieta Ważydrąg)
– klasa I h przygotowuje prezentacje multimedialne na temat: „Aktywność fizyczna” (odpowiedzialna pani Małgorzata Kamińska)
– klasy II b, d, g przygotowują hasła na arkuszach szarego papieru, techniką graffiti o tematyce: „Marnowanie żywności” (odpowiedzialna pani Elżbieta Ważydrąg)
– klasy II a, c, e, f przygotowują prace techniką cyfrową (odpowiedzialna pani Małgorzata Kamińska)
– klasy III przygotowują plakaty formatu A3, techniką dowolną na temat:
„Dbam o środowisko” (odpowiedzialna pani Beata Traczyk-Oskroba)
Wszystkie prace oddajemy do 20.03.2015r.
Najlepsze zostaną nagrodzone.

Realizacja:
30.03.2015 (poniedziałek) „Dzień chrupiącej marchewki”
– w tym dniu uczniowie ubierają się w stroje koloru pomarańczowego
– podczas długiej przerwy odbędzie się konkurs tarcia marchewki na czas (aula)

31.03.2015 (wtorek) „Dzień soczystego jabłka”
– w tym dniu uczniowie ubierają się w stroje koloru czerwonego
i zielonego
– każdy uczeń przynosi jabłko do szkoły

1.04.2013 (środa) „Dzień wesołej cytrynki”
w tym dniu uczniowie ubierają się w stroje koloru żółtego
– podczas długiej przerwy odbędzie się konkurs jedzenia cytryny (aula)
– pokaz mody ekologicznej (długa przerwa – aula)
                                                                                         Więcej informacji: pielęgniarka Elżbieta Duńczak


PLAKATY przygotowane techniką cyfrową przez uczniów klasy 2a, 2c, 2e, 2f

alekspiwko Golon Markowski Paluszkiewicz PODOLAK Augusstyn Frank Bojanowski SPORTTOZDROWIE Gronkowska KCiesiesielska Kielbasa Miksza oliwia kowalczyk piwinski Serweta

Chromiec Trzymaj forme z glowa goreckaisitarz Janczarczyk kłos marta 2e Majahornung ola grabowska Rodziewicz Sobanski Wojciechowska Zdrowie ZuzannaAdamiak Bartosz Salwiczek czerwinski dubiela dudekpaulina JakubowskiJ Kalicki kornas Michał Grzegorkiweicz Orłowski123 pilichowski plakatsport Konstancja Pawlica IIF POKORSKA 2E Sadza, Bojczyszyn Siarnik_Dobruk SOBKO Michał stąpor Szymongiliński Wanowska Wojciech Kołoddziejak IIF ziora ŹRÓDELNA

1h

https://prezi.com/zvbvb4r7rznx/aktywnosc-fizyczna/

https://prezi.com/ozgsuoavz71r/aktywnosc-fizyczna/

https://prezi.com/ql1kanfjm9la/aktywnosc-fizyczna/?utm_campaign=share&utm_medium=copy

2e
http://rosiaaqq.edu.glogster.com/zdrowy-tryb-zycia/
http://domcicx.edu.glogster.com/dominika-pokorska/
http://anna546.edu.glogster.com/sport/
http://kiniar1310.edu.glogster.com/blank-7441/
http://kasia00.edu.glogster.com/blank-3933/

http://prezi.com/d2tiz7xfm5dm/?utm_campaign=share&utm_medium=copy
https://prezi.com/cme9n-pz28zy/trzymaj-forme-z-gowa/?utm_campaign=share&utm_medium=copy
https://prezi.com/iq2hkkjqk_0q/trzymaj-forme-z-gowa/?utm_campaign=share&utm_medium=copy
https://prezi.com/8eu6i2uullnp/trzymaj-forme-z-gowa/?utm_campaign=share&utm_medium=copy

2a
kasia5436.edu.glogster.com/fun-technology-cartoon/

http://maciejsterna.edu.glogster.com/aktywnosc-fizyczna/
http://kamil2000.edu.glogster.com/kamil-waszczyk/
http://ntt10.edu.glogster.com/blank/
http://karolinaszczerba1.edu.glogster.com/plakat/
http://zawolska.edu.glogster.com/blank-4730/
http://cometopapa.edu.glogster.com/glog-from-stargard-szczecinski-pl-mar-20-2015/
http://hubertgad.edu.glogster.com/blank-4331/
http://alekspiwko.edu.glogster.com/sport/

2f
http://pikasso15.edu.glogster.com/aktywnosc-fizyczna/
http://northon.edu.glogster.com/blank-8784/
http://merlin134.edu.glogster.com/aktywno-fizyczna/
http://radeczq.edu.glogster.com/aktywnosc-fizyczna/
http://titol.edu.glogster.com/aktynosc-fizyczna/#
http://pako299.edu.glogster.com/praca/
http://gegrus.edu.glogster.com/aktywnosc-fizyczna-sport/
http://kochamtibie.edu.glogster.com/blank-3551/
http://mateofcb.edu.glogster.com/aktywno-fizyczna/
http://probosz666.edu.glogster.com/aktywnosc-fizyczna-gimnazjum-nr1
https://mail.google.com/mail/u/0/?pli=1#inbox/p2
http://gimbus.edu.glogster.com/blank/
http://monikatrzcinska.edu.glogster.com/blank-5775/

2c
http://nikusix.edu.glogster.com/zdrowe/
http://minia223.edu.glogster.com/aktywno-fizyczna/
http://krisowa.edu.glogster.com/sport-moim-hobby/
http://kradness69.edu.glogster.com/trzymaj-formeee/
http://madziaa.edu.glogster.com/blank/https://www.szkolenia-bhp24.pl/krwotok-online