Podsumowanie szkolnej akcji wolontariatu „Bądź dobry”.

18 czerwca podsumowano program „Bądź dobry” prowadzony przez  Dyrektora Szkoły p. Lidię Mikołajek oraz wolontariat szkolny. Uczniowie od września  do czerwca spełniali dobre uczynki. Działali w trzech zakresach: „ja i bliźni”, „ja i grupa”, oraz „ja i świat”.

Do akcji przystąpiło 46 uczniów, którzy bardzo prężnie, wspierani przez wychowawców, nauczycieli i rodziców pomagali innym i czynili dobro. Dobre uczynki były różne – od pomocy kolegom w lekcjach, pomocy mamie w domu czy sąsiadce, po zbiórki ubrań, zbiórkę pieniędzy na fundacje charytatywne i segregację odpadów. Spośród wolontariuszy wyłoniono 37 finalistów. Ostatecznie p. Lidia Mikołajek- dyrektor  szkoły, podjęła decyzję, że główna nagroda – rower, trafi w ręce jednego z uczestników akcji – ale, za czynione dobro uczniowie otrzymają także pochwałę Dyrektora Szkoły wpisaną do akt. Akcja „Bądź dobry” uczy  poszanowania dla innych ludzi, a także premiuje zachowania prospołeczne i wolontariat. Rower wylosował uczeń klasy I g Jakub Kusio.  – Człowiek z natury jest dobry, lecz różne sytuacje życiowe zmuszają go czasem do łamania tej zasady. Nikt nie jest tak czysty jak dzieci. Warto aby dzisiejszy świat nie zniszczył ich. Takie akcje jak „Bądź dobry” w naszej szkole mają na celu wspieranie młodych ludzi w pozytywnym działaniu. I nie o nagrodę tu chodzi, ale o samozadowolenie, bezinteresowność i dumę z bycia pomocnym. Być dobrym, to nie jest wstyd. Każdy z uczestników akcji wywiązał się z zaplanowanych zadań. Były to między innymi: pomoc słabszym kolegom w odrabianiu zadań, współpraca z wolontariatami innych szkół, pomoc w schronisku dla zwierząt, segregowanie śmieci, porządkowanie otoczenia szkoły i miejsca zamieszkania, zbieranie surowców wtórnych i wiele innych ciekawych inicjatyw.

P1190485 P1190486 P1190515