Dzień Języków Obcych

Jakie korzyści czerpie nasz mózg z nauki języków, w których krajach mówimy po niemiecku, ile ludzi zna angielski – to tylko niektóre fakty jakie dzieci poznały w szkolnym Dniu Języków Obcych. Uczniowie odkrywali najbardziej interesujące historie dotyczące krajów niemiecko- i angielskojęzycznych, zwyczaje, kulturę i ciekawostki językowe. Dzieci z klas starszych przygotowały plakaty, krzyżówki i prezentacje multimedialne, uczestniczyły w grach i quizach językowych, śpiewały piosenki, a nawet rozwiązywały zadania matematyczne po angielsku. Dzieci z klas młodszych poznały nazwy krajów, w których mówi się po angielsku i malowały ich flagi, dowiedziały się jak wygląda królewska korona i jak ją narysować, samodzielnie przygotowały plakaty o swoich zainteresowaniach, a na świetlicy mogły „wsiąść” do angielskiego autobusu. Wszyscy uczniowie oglądali prezentacje wyświetlane w czasie przerw na szkolnych monitorach i ucząc się mieli jednocześnie dużo dobrej zabawy.

Elżbieta Rowińska