DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI

W dniu 13.01.2019r. uczniowie klasy 1b w Kościele pw. św. Marcina o godz. 12.00 dla zgromadzonych wiernych przedstawili baśń H. CH. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”.  Uczniowie swoim przedstawieniem zachęcają, aby rozejrzeć się wokół siebie, by nigdy nie przechodzić obok ludzkiej biedy, krzywdy. Kacper prezentując swoją rolę wywołała w odbiorcach zadumę: „ Otwórz swe oczy szeroko, bo chociaż to stare dzieje, dzisiaj takich dzieci jest wokół naprawdę wiele. Pomóż im, jeśli potrafisz. Zrób to co jest w twojej mocy. Może kiedyś ty także, będziesz potrzebował pomocy. Po takich słowach nie jednej osobie łza zakręciła się wokół oczu.

W dniu 20.12.2018r. uczniowie klasy 1b dla swoich najbliższych przedstawili baśń H. CH. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Uczniowie prezentując znaną nam wszystkim baśń zachęcili do niesieni pomocy innym potrzebującym osobą. Zwrócili szczególną uwagę na brak współczucia wobec biednych, pokrzywdzonych przez los. Była to chwila zadumy i refleksji.