Klasy IV-VIII
Rok szkolny 2019/2020
Wizyta harcerzy w klasie 5a
Uczniów klasy 5a w związku z omawianiem lektury pt. Czarne Stopy”, która opowiada o przygodach harcerzy, odwiedzili… harcerze właśnie! Opowiadali o historii skautingu, zasadach obowiązujących w harcerstwie, a przede wszystkim o tym, dlaczego warto być harcerzem! Na koniec spotkania uczniowie wraz z gośćmi zaśpiewali harcerskie piosenki, pląsy. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.
Notatkę przygotowała: Honorata Górska-Sęk
Z lekturą za pan brat– co słychać w klasie 5a
Bitwa na kulki, komiksy, praca w grupach to dobry sposób na utrwalenie wiedzy na temat lektury omawianej w klasie 5 a. Poprzez zabawę, działanie, współpracę uczniowie usystematyzowali wiadomości na temat książki pt. „Chłopcy z Placu Broni”. W wojennych barwach drużyna Czerwonych Koszul i Chłopców z Placu Broni przystąpiła do bitwy. Ławki posłużyły nam za barykady, a kulki papierowe: czerwone i zielone za wojenny atrybut, wszystko na ustalonych wcześniej zasadach fair play. Świetnie się bawiliśmy, a wygrali pewnie Ci , którzy mieli trochę więcej szczęścia.
Mikołajki to także dobry czas na integrację, zabawę, współpracę.
Klasa 5 a to zgrana drużyna.
opracowała: Honorata Górska-Sęk
10 października 2019 r. był ważnym dniem dla naszych czwarto- szósto- i siódmoklasistów, gdyż stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im Bolesława Chrobrego. Uczniowie tych klas uroczyście ślubowali godnie reprezentować szkołę w każdej sytuacji
i miejscu, w pełni wykorzystywać czas przeznaczony na naukę i rzetelną pracę, współtworzyć autorytet szkoły, dbać o piękno mowy ojczystej, przeciwstawiać się wszelkim objawom wulgarności oraz brutalności. Nowych uczniów serdecznie powitała Pani Dyrektor Lidia Mikołajek oraz przewodnicząca samorządu szkolnego, życząc im przeżycia w murach szkoły wielu radosnych, miłych chwil, zawiązania nowych znajomości, efektywnego zgłębiania wiedzy, poszerzania horyzontów i pokonywania wszelkich trudności.
Na zakończenie uroczystości ślubowania szkolne Koło Teatralne złożyło wszystkim nauczycielom gorące i serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w przedstawieniu „Laurka pełna radości”:
„W dniu wspaniałego święta
prosimy, by każdy zapamiętał,
że za trudną pracę z nami i okazane serce
chylimy głowy w ogromnej podzięce.
Korzystając z tej uroczystej chwili,
każdego nauczyciela piosenką lub wierszem uczcimy.”
Opracowała Małgorzata Szymańska
Warsztaty Językowe EURO-WEEK w Międzygórzu 19-24 września.
Uczniowie klas 8 wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Rowińską brali udział w warsztatach językowych w Międzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Celem pobytu była integracja zespołu klasowego oraz swobodne porozumiewanie się w języku angielskim. W planie dnia ustalonym przez Fundację rozwijaliśmy zdolności komunikacyjne w języku angielskim, braliśmy udział w warsztatach, projektach grupowychprowadzonych w j. angielskim. Budowaliśmy pewność siebie, poznawaliśmy kulturę innych krajów poprzez kontakt z wolontariuszami z Filipin, Indonezji, Kolumbii, Wietnamu, Tajlandii, Etiopii, Włoch, Meksyku, Algierii i Argentyny. Uczyliśmy się tańczyć, śpiewać w języku angielskim i wykonywać masaż tajski. Wspólnie z wolontariuszami zwiedziliśmy piękną okolicę / Wodospad Wilczki, zdobyliśmy szczyt Igliczna/. Dla ducha spotkaliśmy się z przewodnikiem Sanktuarium „Śnieżnej Pani -przyczyny naszej radości” W niedzielę byliśmy w kościele Św. Józefa Rzemieślnika, gdzie z p. Beatą Sawicką-Bartha uczestniczyliśmy we mszy św. Mieliśmy możliwość zaczerpnięcia źródlanej wody, poznawania gatunków drzew, roślinności i zwierząt Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Międzygórze to Mała Szwajcaria, malownicze domy, urokliwe uliczki, szum wody pozwalały z łatwością rozwijać nasze talenty językowe. Ten wyjazd umocnił nasze poczucie odpowiedzialności za innych, podniósł kompetencje językowe w zakresie komunikacji w języku angielskim, ukazał własną integrację globalną poprzez przyjaźnie z wolontariuszami z całego świata, staliśmy się bardziej kreatywni. Dziękujemy Rodzicom i Pani Dyrektor Lidii Mikołajek za umożliwienie nam nauki języka angielskiego w takiej formie.
Rok szkolny 2018/2019
Z wizytą w Brzegowej Stacji Ratowniczej.
Jak wygląda praca ratownika morskiego, czym zajmuje się kołobrzeska stacja BSR, jak zachować się będąc świadkiem wypadku nad wodą –
na te pytania wyczerpujących odpowiedzi wysłuchali uczniowie klasy 7B Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kołobrzegu.
Dzięki uprzejmości ratowników uczniowie mieli możliwość obejrzenia sprzętu ratowniczego, zwiedzenia specjalistycznego samochodu oraz wejścia na pokład słynnego Szkwału.
Wrażenia bezcenne. Dziękujemy gorąco!
Opracowała Elżbieta Rowińska
Zielona Kraina – edukacja ze smakiem
25.03.2019r. uczniowie klasy IVa brali udział w warsztatach kulinarno-edukacyjnych Zielona Kraina promujących zdrowe odżywianie. Warsztaty miały zachęcić dzieci do jedzenia warzyw i owoców. Jest to unikalny i autorski projekt o zasięgu ogólnopolskim, którego zadaniem jest edukacja młodego pokolenia zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia. Projekt powstał z inicjatywy firm Jeronimo Martins Polska i Green Factory Holding. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat potrzeby zdrowego odżywiania, samodzielnie przygotowywali naturalne, zarazem pyszne sałatki, desery, koktajle.
Było smacznie, kolorowo a przede wszystkim zdrowo…
Szkolny koordynator akcji : Helena Paradowska
„Z wizytą u św. Mikołaja” – wycieczka klasy I C i IV A
18.12.2018 r. klasy I C i IV A wyjechały do Fun Park Pomerania w Pyszce na przedświąteczne spotkanie z Mikołajem i jego pomocnikami. W programie zajęć były warsztaty ceramiczne i plastyczne, dzieci dekorowały figurki: między innymi aniołki, choinki, mikołaje, wykonywały własne bombki na świąteczną choinkę. Miały też okazję pożegnać swe smutki, pozostawiając je w specjalnej maszynie do niszczenia złych uczynków.Uczniowie pisali również listy do św. Mikołaja, w formie plastycznej przedstawiali swoje wymarzone prezenty. Dużą atrakcją dla naszych uczniów był niewątpliwie plac zabaw ze sporą ilością zjeżdżalni i torów przeszkód. Z wycieczki wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.
Notatkę przygotowała: Małgorzata Szymańska
Ślubujemy!!!
3 października 2018 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klasy czwartej i klas siódmych. Uczniowie ślubowali, że będą godnie reprezentować szkołę, dbać o jej dobre imię, a przede wszystkim dobrze wykorzystywać swoje umiejętności i możliwości. Starsza młodzież z radością przyjęła do swego grona nowych uczniów, uświetniając uroczystość występem młodego wokalisty Wojtka Sabały. Ciepłe słowa do uczniów skierowała również Pani Dyrektor. Następnie klasa IV a oraz VII a i VII b wraz wychowawcami udały się do sal lekcyjnych, by tam wspólnie celebrować ten ważny dzień.
notatkę przygotowała Honorata Górska-Sęk
Świąteczne warsztaty ceramiczne
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia klasa 7 b odwiedziła Pracownię Ceramiki Unikatowej, gdzie odbyły się warsztaty lepienia z gliny. Pod okiem pani Barbary Bałabuch dzieci wykonywały choinki, aniołki oraz inne śliczne ozdoby. Niesamowicie kreatywna zabawa trwała dwie godziny, następnie prace zostały wysuszone, a na kolejnym spotkaniu pomalowane oraz wypalone w piecu. Na warsztatach uczniowie mogli odpocząć od zwykłych zajęć szkolnych, zrelaksować się, oddać wyobraźni, a na koniec, każdy uczeń otrzymał własną rzeźbę na pamiatkę ciekawych zajęć.
Ślubujemy!!!
3 października 2018 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klasy czwartej i klas siódmych. Uczniowie ślubowali, że będą godnie reprezentować szkołę, dbać o jej dobre imię, a przede wszystkim dobrze wykorzystywać swoje umiejętności i możliwości. Starsza młodzież z radością przyjęła do swego grona nowych uczniów, uświetniając uroczystość występem młodego wokalisty Wojtka Sabały. Ciepłe słowa do uczniów skierowała również Pani Dyrektor. Następnie klasa IV a oraz VII a i VII b wraz wychowawcami udały się do sal lekcyjnych, by tam wspólnie celebrować ten ważny dzień.
notatkę przygotowała Honorata Górska-Sęk
Zachodniopomorski Festiwal Nauki
27 września uczniowie klasy 7b oraz uczestnicy koła fizycznego wraz z opiekunami brali udział w XVIII Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki, który jak co roku odbywał się w Politechnice Koszalińskiej. Celem tej imprezy jest pokazanie, że nauka może być interesująca i inspirująca, a świat oglądany z jej perspektywy jest miejscem niezwykłym. Organizatorzy zapewnili zwiedzającym wiele atrakcji z dziedziny fizyki, techniki i nowoczesnych technologii. Na program Festiwalu składały się różnorodne pokazy, ciekawe eksperymenty, stoiska tematyczne, wystawy, prezentacje i wykłady z różnorodnych obszarów wiedzy.
Z bogatej oferty festiwalowej wybraliśmy między innymi interesujący wykład popularnonaukowy „Historia Telekomunikacji”. Uczestniczyliśmy w widowiskowym pokazie świateł laserowych z efektami specjalnymi oraz w prezentacji robotów mobilnych i przemysłowych. Mieliśmy też możliwość samodzielnego sterowania robotami. Zwiedziliśmy niektóre pracownie i laboratoria. Poznaliśmy działanie i zastosowania kamery termowizyjnej oraz drukarki 3D.
Kilka godzin spędzonych na festiwalu upłynęło nam szybko. Pełni wrażeń i bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę wróciliśmy do domu.
opracowanie: Danuta Błaszczyk
Dnia 15-16.02.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu odbyła się już piąta edycja warsztatów chemicznych zorganizowanych przez p. Agnieszkę Goral i Centrum Chemii w Małej Skali . Zespół naukowo-dydaktyczny związany z uczelnią wyższą i zajmuje się popularyzacją chemii i dydaktyki chemii. Założycielami instytutu są Dominika Panek i Łukasz Sporny, którzy rozpoczęli działalność organizacyjną w 2005 roku. Pierwszy skład Centrum Chemii w Małej Skali liczył czterech wykładowców: Aleksandra Kazubskiego, Dominikę Panek, Piotra Wróblewskiego i Łukasza Spornego. W tym roku w chemicznych eksperymentach wzięło udział aż osiem klas, a warsztaty trwały dwa dni. Pierwszy etap zajęć polegał na samodzielnym przeprowadzaniu eksperymentów techniką eksperymentu w małej skali, drugi etap stanowił pokaz doświadczeń przygotowany przez prowadzących zajęcia. Tematyka warsztatów była zróżnicowana w zależności od poziomu edukacyjnego. Klasy siódme zajmowały się identyfikacją gazów, więc pojawiło się dużo dymu i płomieni. Otrzymywaliśmy i identyfikowaliśmy głównie tlen i wodór , a także sztuczny śnieg. Klasy drugie gimnazjum zajmowały się destylacją barwionego alkoholu, porównaniem aktywności chemicznej metali, reakcjami egzo i endoenergetycznymi. Tego typu zajęcia cieszą się dużym entuzjazmem wśród uczniów i pokazują, że chemia wcale nie musi być trudna.
Opracowanie mgr Agnieszka Goral
Dnia 3.10.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się pasowanie uczniów klas siódmych. Pani Dyrektor powitała uczniów w gronie społeczności szkolnej, życząc im osiągania jak najlepszych wyników w nauce. Następnie uczniowie klas siódmych ślubowali między innymi rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Życzenia siódmoklasistom złożył też przewodniczący Samorządu Szkolnego, przekazując młodszym koleżankom i kolegom drobne upominki. Uroczystość zakończyła się występem szkolnego koła teatralnego, które pokazało przedstawienie profilaktyczne przygotowane przez panią Małgorzatę Szymańską oraz panią Agnieszkę Spadło i nagrodzone na Międzygimnazjalnym Festiwalu Teatrów Profilaktycznych oraz na Powiatowym Przeglądzie Teatrów Amatorskich. Po zakończeniu uroczystości uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami wspólnie świętowali ten dzień.
opracowała – Małgorzata Szymańska