Nasza szkoła świętuje 101 lat Niepodległości!

„Pamiętajmy, że miłość do Ojczyzny to nie slogan, to dar
który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom.”

Dzień Niepodległości należy do najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości patriotycznych. Przypomina nam o 123 latach niewoli. Polacy w tym okresie nieustannie podejmowali próby odzyskania upragnionej wolności.

Dnia 14 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel na pamiątkę 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano początki państwa polskiego oraz sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie z klasy V a, VII a, VII b, VIII a, VIII b   recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Dzień ten w naszej szkole stał się dla wielu lekcją historii. Do występu uczniów przygotowały Pani Anna Pajdak oraz Pani Agata Mikołajek.

Gratulujemy wszystkim młodym aktorom odwagi. ​

Życzymy dalszej chęci do działania.

Przygotowały: Anna Pajdak i Agata Mikołajek